Urzadzenie diagnostyczne ford

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasy układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop a jego skorzystanie

Kolposkop zajmuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w końca wykrycia zmian, które mogłyby informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Rozlicza się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacje od jego modelu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka spoczywa na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego przygląda się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i pilnowanie go na indywidualnym ekranie, a i pisanie i drukowanie dla pacjentki, jak a do końców przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.